O nas

Nasze początki

Historię marki Président zapoczątkował w 1933 r. Pan Andre Besnier, który chcąc zmienić swój los: zrezygnował z pracy i przeprowadził się do miejscowości Laval we Francji. Jego pasją był przemysł mleczarski, a marzeniem własny biznes. Postanowił, że połączy te dwa fakty i zajmie się produkcją serów. Pomysł Pana Besniera był na tamte czasy dosyć innowacyjny – opierał się na skupowaniu mleka od okolicznych farmerów i przetwarzaniu go. Pan Andre Besnier otworzył swój sklep, gdzie pierwszego dnia, wraz ze swoim jedynym pracownikiem, zebrał 34 litry mleka i wytworzył z nich 17 serów Camembert.


Ręczne solenie krążków Camemberta

Pan Andre Besnier lokalnie osiągnął duży sukces, dzięki czemu w 1947 r. mógł przenieść się do nowocześniejszego zakładu mleczarskiego przy Rue du Moulin w Laval i zacząć produkcję na większą skalę. Flagowymi produktami były wtedy Camembert i masło. Pan Besnier bardzo szybko stał się cenionym producentem i specjalistą w zakresie przetworów mleczarskich.


Samochody przed zakładem w Laval

Firma Pana Besniera rozwijała się coraz szybciej – w 1950 r. jego zakład zatrudniał już 30 pracowników, a dziennie przetwarzał nawet 10 000 litrów mleka. Marzenie o własnym biznesie zaczęło się spełniać.


Tak wyglądało zbieranie mleka do lat 60.

W 1955 r. po śmierci Pana Andre Besniera, pojawiło się pytanie – kto przejmie prosperujący biznes? Okazało się, że 27-letni syn Pana Besniera, Pan Michel, jest utalentowany zarówno w biznesie, jak i w produkcji serów. Od tamtej chwili losy firmy to pasmo sukcesów i kolejnych osiągnięć. Wszystkie produkowane w zakładzie sery zdobywały liczne nagrody i cieszyły się ogromnym uznaniem konsumentów. Najbardziej znanym wówczas produktem był ser Camembert „Le Voyageur”.

Obecnie Président jest dostępny niemal na całym świecie, można go kupić aż w 147 krajach. We Francji bez zmian – pozostał ulubieńcem i stał się niekwestionowanym liderem na rynku serów oraz masła.

 

Ponad 50 lat marki - czyli od opakowania Whisky do marki Président.

Rok 2018 był ważnym czasem dla marki Président – minęło 50 lat od dnia, kiedy wyprodukowano pierwszy flagowy produkt oznaczony marką Président – Camembert. Minęło też 50 lat nieprzerwanej pracy, która zaowocowała stworzeniem silnej międzynarodowej marki. Nasze produkty są znane i cenione, a konsumenci nam ufają – nie bez powodu. Codziennie dokładamy starań, aby jakość naszych produktów spełniała najwyższe wymagania konsumentów na całym świecie.

Z historią powstania marki związana jest ciekawa anegdota...

Na początku stycznia 1968 r. syn założyciela, Pan Michal Besnier, gościł u swoich przyjaciół z okazji Nowego Roku. Oprócz przekąsek na stole pojawiła się także whisky. Tematem przewodnim rozmowy stał się nowy pasteryzowany Camembert, którego recepturę w tamtym czasie opracowywał właściciel. Rozmawiając z przyjacielem zwrócił uwagę na stojącą na stole butelkę whisky i powiedział: „To jest to, czego potrzebujemy, wysokiej klasy marka z wymownymi symbolami: złotym i czarnym. Ponieważ produkujemy na rynki Normandii i Bretanii, musimy używać kolorów i symboli trzech regionów. Dla marki Francja jest krainą prezydentów. Wszyscy są prezydentami!”. Poprosił przyjaciela o sprawdzenie czy jego produkty będą mogły nosić nazwę Président.

Cztery dni później powstała pierwsza wersja etykiety z marką Président:


Pierwsza etykieta Président Camembert, 1968r.
Obecna etykieta Président Camembert, 2018r

Od tamtego czasu marka Président zyskuje wielu zwolenników na świecie. W 1997 r., firma pojawiła się w naszym kraju pod nazwiskiem francuskiego założyciela, jako Besnier Polska. W 2000 r., wyprodukowano tutaj pierwszy Camembert. Kilka lat później do portfolio weszły Twarogi Delikatne Président, Twarogi Sernikowe oraz wiele innych specjałów. Popularność marki wzrastała z roku na rok, a produkty Président zaczęły odgrywać dużą rolę na naszych stołach towarzysząc Polakom od śniadań po kolacje i od imprez okolicznościowych do kameralnych spotkań we dwoje. Każdego dnia pracujemy po to, aby wzbogacać naszą ofertę i zaspokajać najbardziej wytrawnych smakoszy.

Marka Président to nie tylko producent sera, ale i towarzysz niezapomnianych chwil. To dla Was nasi eksperci, każdego dnia tworzą produkty – aby ich smakowanie było pretekstem do rodzinnych spotkań i celebrowania życia.